.

.

Де Cecco Гриз Тестенини, Penne Rigate Број 41, 1 Фунта (Пакување од 5)

Де Cecco Гриз Тестенини, Penne Rigate Број 41, 1 Фунта (Пакување од 5)

DEN 485.28

Пристапност
Во достапна форма

Тестенини лесно готвачи до совршенство, има голема цврста текстура, и вкусна "свежи" тестенини вкус.Содржи 5-16 оз кутии.Buon Appetito!Penne Rigate се дел од кратко, дијагонала намали, билатерален тестенини семејство и се една од повеќето познати вид на тестенини, како и да бидат најпознатите разноврсна во кујната.Тоа е еден погруб површината, која им помага на сос се држи до тоа.Обликот, добиени од цевка тестенини, може да биде мазна или билатерален, со различна должина и има типичен дијагонала намалување на quill.Penne Rigate се совршени за подготовка на рерна-печени макарони или тестенини служи јадења со месо, сосови направена од свинско или говедско месо.Во италијански, терминот "Penne" се однесува на goose пердув која беше искористена за историски да се пишува и со е пресечено на дијагонала да се постигне навистина тенки совет.Оваа тестенини е подеднакво добра со зеленчук врз основа сосови и повеќе во целина, поради неговата флексибилност, за секој рецепт од Медитеранот традиција, како што се класичен condiment со домати, босилек, екстра девственото маслиново масло и попрскување на пармезан.Готвење time : 12 мин.Документот се чуваат во Централна Архива на Државата на Рим гласи : "До сега, дијагонала намали може да се направи само од страна на рака, со еден пар ножици која, покрај тоа што е бавно и одземаат многу време, исто така, резултираше со неправилни намалување кој го изедначува тестенини".Произведено во Италија.Класична комбинација со Arrabbiata сос.Патентот беше важно, бидејќи тоа значи свежи тестенини може да се намали како quill без дробење и во различни должини од 3 до 5 сантиметри (mezze "половина" penne или penne).Ова резултира со тестенини со исклучителни де Cecco арома, вкус, и конзистентност.

Главните карактеристики

Избор на клиент