.

.

Екстремни Max 3006.8444 Виткање Кајак Складирање Лулка - Алуминиум

Екстремни Max 3006.8444 Виткање Кајак Складирање Лулка - Алуминиум

DEN 1749.12

Пристапност
Во достапна форма

Уникатен push-pin управувана од страна на-виткање дизајн помага да се зачува простор кога решетката не е во употреба, ротирање на страна и заклучување рамен против ѕид.Издржливи пена баласт ги штити вашиот брод од инциденти и притисок dings.Користите за да ги зачувувате кајаци, paddleboards, SUPs, inflatables, и многу повеќе!.Алуминиумска конструкција е отпорен на ' рѓа и корозија.Сите монтажа хардвер е вклучена.Одговара тип : Универзална Одговара.Стил : Алуминиум Планината Екстремни Max Виткање Кајак Складирање Решетката на ѕидот на вашиот гаража, барака, патио, или каде и да се задржи вашата paddling материјали за лесно подготвени за употреба за складирање рек!Две cradles се mountable во било ширина, овозможувајќи совршено се вклопуваат за било кајак од мали inflatables и реката кајаци да риболов кајаци и морето кајаци!.На cradles функција атрактивна црна прав-грб заврши и прилагодливи пена sleeving за заштита на вашиот брод.На рек се инсталира лесно со монтажа директно во ѕид studs или со помош на вклучени base подлога.

Главните карактеристики

Избор на клиент