.

.

Taisher 5Pcs Нерѓосувачки Челик Надворешниот Хексадецимален Тема Штекер Цевки Plug Фитинг 3/8 NPT Машки

Taisher 5Pcs Нерѓосувачки Челик Надворешниот Хексадецимален Тема Штекер Цевки Plug Фитинг 3/8 NPT Машки

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Тип на производ Надворешниот Хексадецимален Тема Штекер Цевки Plug Монтирање(3/8"Машки NPT) со заштитни случај,за индустријата за поврзување на цевки и фитинзи со различни крајот видови, дијаметар, или материјали.Производ Материјал Фалсификување на 304 нерѓосувачки челик сила и отпорност на корозија.Работна Температура Температура се движат од -868 да 1472 степени F/-500 до 800 степени ц.Максимален Притисок Максимален работен притисок е 2800 PSI.Посебна Карактеристика квалитетот на фалсификувани нерѓосувачки челик е подобро отколку кастинг.Taisher 304 од не ' рѓосувачки челик Надворешниот Хексадецимален Тема Штекер Цевки Plug Фитинг , што се користи за индустриски поврзување на цевки и фитинзи на различни крајот видови, големина или материјали.Тоа е компонента која се користи за поврзување, да го прекине, контрола на проток и го промени правецот на цевководи во многу различни индустрии.Тоа може да се примени на вода, воздух, гас, масло, гориво, ладење, метри, итн. (NPT тема големината не е вистински дијаметар, тоа е само номинална цевка големина). [Type] Адаптер (Стандард NPT Машки), за индустријата за поврзување на цевки и фитинзи со различни крајот видови, дијаметар, или материјали. [Материјал] Фалсификувани 304 од не 'рѓосувачки челик структура е подобро од кастингот, анти-' рѓа, машки фитинзи усвојува прецизност, технологија, цврстина е 2 пати повисока од бакар и 10 пати повисок од алуминиум. [Ве молиме имајте во предвид] Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината, и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).

Главните карактеристики

Избор на клиент