.

.

Власта да Престане K2313-26 Пред Z26 Карбонски Влакна накладките со Drilled & Дупчиња Кочница Rotors Комплет

Власта да Престане K2313-26 Пред Z26 Карбонски Влакна накладките со Drilled & Дупчиња Кочница Rotors Комплет

DEN 2013.60

Пристапност
Во достапна форма

Компонентите се конструирани да се справи со зголемената побарувачка на висок коњски сили автомобили и модифицирани возила.Прашина на сопирање перформанси.Премија од не ' рѓосувачки челик shims обезбеди подобро дисипација на топлина за да се подобри запирање на моќ со речиси никаква бучава.Drilled и дупчиња rotors чувајте ги вашите сопирачки кул, дури и во најекстремните услови.Дизајниран како перформанси топ-за надградба за акции сопирачки, без да се жртвува секојдневниот управливост.Моќта Запре Z26 Улица Воин перформанси кочница за полнење е дизајниран за мускулите автомобили и модифицирани возила.Сопирачки вртежен момент од Z26 влошки е consistenly повисока од оригиналната опрема со извонредна термичка стабилност за да се справат со најсложените услови.Комбинираат овие влошки со нашите drilled и дупчиња rotors зголемува кочница моќта на вашиот возење да се справи со повеќето разиграните возачи.Власта да Престане Екстремни Улични Перформанси накладките се направени за високи перформанси улица возачи кои побарувачката на пократки ќе престане под најсложените услови.На Z26 кочница на моторот е конзистентно повисоко од OE влошки со извонредна термичка стабилност.Власта да Престане Екстремни Перформанси влошки се најпогодни за висок коњски сили автомобили и големи тркала надградби.На Z26 триење соединение е карбонски влакна и керамички хибрид кој се противи исчезнат до 1500 степени.Со Z26 влошки, ќе може да смета на супериорен подлога залак без правливите тркала.

Главните карактеристики

Избор на клиент