.

.

Семејството Роденден Одбор DIY Дрвени Календар Ѕид Виси Роденден Потсетник Плоча,со 100 Дрвени Ознаки,Одличен Подарок за Мајка Баба,Роденден

Семејството Роденден Одбор DIY Дрвени Календар Ѕид Виси Роденден Потсетник Плоча,со 100 Дрвени Ознаки,Одличен

DEN 1814.40

Пристапност
Во достапна форма

1 x Јута Ropes100 x Мали Tags100 x Собранието Hooks1 x Роденден Потсетник Одбор.Можете да добиете 1 семејство роденден знак, 1 јута јаже, 50 срцето ознаки, 50 круг дискови, 100 собранието кука.DIY Занает : Во мали дрвени срца дискови ознаки се лекува така можете да напишете или да ги наслика, одлична за домашни ѕид оркестарот, pls се направи најмногу од вашиот DIY идеи, сите ќе уживаат во тоа. - Јута Twine : 23. - Површини на дрвени дискови се празни и unstained, ќе ви овозможи да се наслика или напишете што сакате за нив. 100 x Мали Ознаки.Големина : семејството роденден одбор е 15.Роденденски Потсетник Одбор : Што страшно визуелна помош, за сите на едно место, да се потсетиме на оние што љубов и чест нив со оваа мала почит во вашиот дом. - Ако се стави срце како прв dangler, нејзините премногу блиску до календарот плоча, па затоа се препорачува да се користи 2 скокаат прстени или малку се наведнуваат на срцето ознака.Вие не само што може да се напише на дрвени етикета, но, исто така, направи графити, која може да ги задоволи вашите DIY потреби.Овој календар плоча, исто така може да се користи како еден генијален подарок за Божиќ, родендени, свадби, годишнини и други денови. 1 x Роденден Потсетник Одбор. 100 x Собранието Куки.Одличен Потсетник : Можете да запишете ги важните дена и висат, каде што таа може лесно да ве потсетам, како одличен начин за да ја одбележат посебни денови во вашиот живот, никогаш не заборавајте било. 1 x Јута Јажиња. - Дрво Ознаки Дебелина : 0.Можете да DIY креативна страна занаети со вашите семејства и пријатели. - Да се избегне мастило крварење во дрво и предизвикување на името да биде заматен вид, Тоа е подобро да се користи гел врз основа пенкало или ултра-фини точка sharpie маркер.Потоа се обеси во дупка под соодветниот месец на календар на настаните.Сите што треба да направите е да напишете го името и датумот на дрвени ознаки. - Семејството Роденденскиот Календар : 15.Можете да креирате семејство роденден одбор и подарок нив на вашата мајка, баба како Mather Ден подарок.Совршен Подарок : Лесно се откажам систем тоа го прави јасно и едноставно да ги преуредите дискови без алатки на одборот.Прекрасна форма прави ознаки уникатна декорација.

Главните карактеристики

Избор на клиент