.

.

RDX Шин Опрема за Muay Тајландски, кик-бокс, ММА Обука и Борбена, Маја Кријат Кожа Instep Нога Пена Влошки за Боречки Вештини, Спаринг, Опрема за BJJ и Бокс

RDX Шин Опрема за Muay Тајландски, кик-бокс, ММА Обука и Борбена, Маја Кријат Кожа Instep Нога Пена Влошки за

DEN 1223.76

Пристапност
Во достапна форма

Конструиран со Маја Кријат Конвексни Кожа Кожа која врши подобро против редовно носат и солза кога се стави низ ригорозни употреба.На hardwearing изграден е идеален за ММА, Бокс, Muay Тајландски, кик-бокс, Спаринг и повеќе.Помешани со Supremo соочи кои ги зачувува вашите shins од трајно оштетување.Целосно скршен во баласт е тешка и форми добро на вашиот shins.Школка баласт за влијание на апсорпција, кој работи заедно со гел за да се минимизира ефектот на непријатни влијанија на шин коска.Пот-wicking QD-1 поставата suctions потење, да ги задржи вашите нозе свежо, суво и удобно.Нуди добра удобност за време на исцрпувачката обуки.Dual Брз EZ кука и јамка ремени нудат неверојатна поддршка.Влошки се обезбедени на контури на нозете без да се попречува движењето и флексибилност.Шин опрема се направени да траат и да му помогнат на вашето учење и обука, како аматер, ентузијаст или про.Овие Конвексни кожа кожа трајни пар на шин insteps ветување да трае и трае.Овие insteps се добро да се погледне и уште подобро се носи.Кожени изграден и Supremo Пена, се најголемите фактори - Престој пргав и брз со овие лесни шин опрема што ќе ги поддржи вашите нозе и стапала со своите импресивни способности.Слој на амортизирање гел обезбедува дистрибуција, додека пена соочи помага да штит на шин коска против влијанието на клоци и на удари.Пот wicking поставата држи нозете пот-слободни и рака систем се обезбеди budge-доказ носат.Не се лизга и Баласт за непобедлива во-прстен удобност Боја : Мат Црна | Големина : Мали Промоции може да се разликуваат во зависност од бојата/големина.

Главните карактеристики

Избор на клиент