.

.

[30 Pack] BESTTEN Еден Пол Ѕид Светлина Прекинувач со Wallplate, 15A 120/277V, Декоратор За вклучување/Исклучување Рокер Гребло Interrupter, УЛ Наведени, Бела

[30 Pack] BESTTEN Еден Пол Ѕид Светлина Прекинувач со Wallplate, 15A 120/277V, Декоратор За вклучување/Исклучување

DEN 1415.76

Пристапност
Во достапна форма

Еден пол електрични светлина switch, оценка 15 A 120-277 V, оркестарот ѕид плоча вклучени, сјајна, УЛ уверение.Позитивен, сепак, мазна и quiet On/Off гребло во акцијата им овозможува да се чувствуваат квалитетот во која секој BESTTEN прекинувачот е направен.Модерниот изглед на оркестарот префрлување може да го подобри стилот на секаде е да го вклучите е потребно.Брз push-во и од страна на жици опции на располагање.Терминал завртки прифати до 12 AWG и брз push-во жици прифаќа 14 AWG цврст меч жица само.Целосната-номинална струја капацитет со LED, волфрам, флуоресцентно или resistive товари.Мотор капацитет е 80% од вклучите оценка.BESTTEN дава 3-годишно грижете се-бесплатна гаранција за сите видови на светлина прекинувачи - декоратор се префрлат, да се префрлате прекинувач, двојно прекинувач, комбинација прекинувач, dimmer прекинувач, сензор switch.

Главните карактеристики

Избор на клиент