.

.

Carlisle 61212 Професионален Стандард На Тежина Алуминиум Акции Тенџере, 12 Четвртиот

Carlisle 61212 Професионален Стандард На Тежина Алуминиум Акции Тенџере, 12 Четвртиот

DEN 551.76

Пристапност
Во достапна форма

Акции тенџере идеален за подготовка на високо-волумен супи, тестенини, или долго-крчка во акции и сосови.Засилен beadless rim е отпорен на учениците и е лесно да се чисти.Направен од тешки-должност 3003 алуминиум со екстра дебела основа за чувствувате топлина задржување. 2" длабоко рачки за удобно алчни.Факултативна опфаќа одржува влажна топлина за бавно готвење (се продава одделно).На Carlisle 61212 стандард тежина акции тенџере е 9.5" во висина, 10" во дијаметар, со 12-qt.капацитет, и е погоден за подготвување супи од месо, тестенини, или долго-крчка во акции и сосови.Тоа е направен од 0.25" дебела 3004 алуминиум за цврстина и отпорност на корозија, и материјал овозможува брзо, дури и dispersal на топлина.Оваа акции тенџере има riveted рачки за издржливост и ги исполнува NSF Меѓународните стандарди за употреба во храна за ракување и обработка.Carlisle произведува храна услуга опрема и потрошен материјал и санитарна одржување на алатки и материјали за комерцијални, индустриски и институционални капацитети.Компанијата, основана во 1954 година, е со седиште во Оклахома Сити, OK (ок).

Главните карактеристики

Избор на клиент