.

.

10ft (3M) High Speed HDMI Кабел Машки да Машки со Ethernet Црна (10 Стапки/3 Метри) Поддржува 4K 30Hz, 3D, 1080p и Аудио Врати CNE576497 (2 Парчиња)

10ft (3M) High Speed HDMI Кабел Машки да Машки со Ethernet Црна (10 Стапки/3 Метри) Поддржува 4K 30Hz, 3D, 1080p

DEN 281.04

Пристапност
Во достапна форма

Оваа насока се користи кога ТВ е оној кој го генерира или прима на видео поток, наместо на друга опрема.Целосна Штит и Злато Позлатен Конектори за Подобра Слика / Звук/ Стабилен сигнал се пренесува и потрајни. Било повреда ќе бидат пријавени на без никакво претходно предупредување.Тие се враќаат наназад компатибилен на сите претходни верзии. • HDMI Ethernet Канал - HDMI кабел додава податоци канал со HDMI конекција, со што ќе овозможи висока-брзина, bi-directional комуникација.Без ЛАК, аудио излез од ТВ мора да се изнесе со друг кабел, обично TOSLink или coax, во собраниски систем.Физичкиот слој на Ethernet имплементација користи хибриден да симултано испраќање и примање на атенуирани 100 BASE-TX тип на сигнали преку еден извртени пар. • 4 K - На 4 K резолуција е 3840 х 2160 пиксели @ 24 Hz.Поврзани уреди кои вклучуваат оваа функција можат да испраќаат и да примаат податоци преку 100 Mb/sec Ethernet, што ги прави веднаш подготвени за сите IP-базирана апликација.Дури и повеќе, HDMI кабелот поддржува до 32 аудио канали вкупно аудио.Спецификации : • Нашите High Speed HDMI кабли - со Етернет биле дизајнирани да ги задоволат стандарди на изведба.Тие се враќаат наназад компатибилен на сите претходни верзии.Категорија 2 Заверена - Супер Висок Квалитет на HDMI Кабел за 3 D Tv е Со 2.2 Gbps и погоре.Најдобри Кабел за 1080p, исто така, Поддржува 4 K x 2К Видео и повеќе боја изобилие,Висока брзина на Бендот ширина Поддршка 10. • Длабоко Боја - Длабоко Боја функција обезбедува минимум од 8-бита по боја елемент (24-бита вкупно), обезбедување за вкупен број од над 16 милиони бои варијации. • Audio Return Channel - новата спецификација додава аудио канал што ќе го намали бројот на кабли се бара да достави аудио ""upstream"" од ТЕЛЕВИЗОР на A/V ресивер за обработка и репродукција.ЛАК е аудио линк за цел да го замени други кабли меѓу ТВ и A/V ресивер или собраниски систем.Главни Карактеристики : • 1080p Резолуција.ROHS и HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) Согласност дека се осигура безбедноста на потрошувачите и безбедно HDMI конекција.HDMI е само кабелот што може да префрлувате некомпресирани high-definition видео и мулти канал digital audio во повисоки резолуции од 1080p.Без посебен Етернет кабел е потребно.Преглед : HDMI кабелот е најновите и најдобрите дигитален видео врска на пазарот.Кабел, исто така, нуди динамичен синхронизација на видео и аудио стрим : тоа може да донесе две видео стримови (двоен приказ) истовремено и до четири аудио потоци истовремено.

Главните карактеристики

Избор на клиент