.

.

Marmot Жените Sonya Јакна, Пополнете Моќност 700

Marmot Жените Sonya Јакна, Пополнете Моќност 700

DEN 4896.48

Пристапност
Во достапна форма

100% Најлон.Увезени.Патент затворање.Овој лесен жените надолу јакна е одличен за брзо дена околу градот. 700 пополнете-моќ-долу дава исклучителни топлина во зиморничав temps.Во прилог худ овозможува на дополнителен временски заштита.Еластична-граница ракави обезбеди топлина и да го задржи надвор елементи.Zippered страна џебови се совршени за stowing мали предмети како со пари, клучеви, вашиот телефон, и многу повеќе.Кога брзо времето повици за топла резерви, го дофати Жените Sonya Јакна, долго, ултра меки 700 пополнете-моќ-надолу грб што може да (модерно) движите низ улиците на градот.На само 12.3 унци, тоа е оптимално надворешниот слој за топла извршување кои што би очекувале од надолу без непотребни волуменска тежина на вас долу.Не грижете се за заборавање на вашиот худ кога врне, снег, или sleeting : Тоа е во прилог и се додава на грб на елегантни, ниска профил силуета.Нејзината еластична манжетни се водат за дополнителна удобност, додека подолго должина го прави истото и ги штити во blustery услови.Употреба на патент да се прикријат како што trek околу градот.Земете пауза за да седнам, зграби кафе, или луѓето се види во град?Потег со две-начинот на изградба за да се спречи јакна од зачестеноста нагоре.Stow мали опрема, како копчиња, телефон, или парични средства во јакна е zippered џебови, тогаш сте подготвени да одите за авантури долги и кратки.Од планираните treks во зиморничав температури до неочекувани пресврти во времето, ние се нудат врвна заштита, со студени временски услови технологии како Featherless, Spira Fil, и Prima Loft.Од blustery правец на врвот на планината, за да неочекувани налетите на патеката, Гор Windstopper ќе го блокираат ветер така ќе остане удобно.Кога природата се претвора во топлина за време на вашиот авантура, нашите Coolmax, Dri Clime, и Solar Shield технологии ќе ви ги суво и ладно.Кога времето се претвора од посипете да бура на вашето следно патување, Gore Tex, Nano Pro, и Mem Brain технологии се обезбеди вода ќе се тркалаат право надвор.

Главните карактеристики

Избор на клиент