.

.

Американското Знаме Гроздобер Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа и Завиткајте за Жените Влажна Коса Мажите

Американското Знаме Гроздобер Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

~【Лесен за Употреба и заштеда на Време】 : Уникатна форма и тока дизајн направи косата со крпа полесно да се носат и да ја поправите. ~【Трајни & Не е Лесно да се Падне】 : Нашата коса крпа со ивица дизајн, тоа ќе не е лесно да попуштат, да носат или да се деформира, дури и ако се користи и изми ден по ден.Без разлика на тоа каков вид на коса стил, нашата коса крпа може да ги задоволи вашите потреби. * Дише & Лесни коса заврши има добра пропустливост на воздух, ќе не направи скалпот и косата се чувствувам целосен. * Повеќекратна употреба, Тоа е многу погоден за секојдневна сува коса и нега на коса, исто така, одговара за кога ќе се нега на кожата, лицето чистење, јога, работа, спорт и други затворен активности.Тоа е исто така многу погодни за кога ќе нега на кожата, лицето чистење, јога, работа, спорт и други затворен активности. * Уникатен Тока Дизајн На косата заврши со тока дизајн, лесен за употреба, и тоа природно ќе се прилагоди според вашата коса волумен, подобро фиксни на вашата глава, и не ќе падне лесно. ~【Брзо сушење & Дише】 : Нашата коса крпа е направен од 100% полиестер, корални руно материјал, супер меки, одлична апсорпција на вода, и може да нежно и брзо сува коса за да се спречи грубост и штета. * Ивица Дизајн коса заврши со ивица дизајн, така што фен капа нема да биде лесно да се носи, испукана и деформирани, дури и во континуирана употреба и за перење.

Главните карактеристики

Size:
24.4 x 9.45 inch :
Material:
100% polyester (coral fleece fabric) :
Fashion Design:
Buckle Design + Edging Design + Single-Sided Printing :
* Size Fit All :
One size fit women, men, adults, and children of all hair styles and hair types, meeting the needs of all your family members. :
* Super Soft & Quick-Drying :
Coral fleece fabric makes it super soft to the touch, and it is highly absorbent, which can quickly dry hair. :
* Breathable & Lightweight :
hair wrap has good air permeability, will not make the scalp and hair feel tight. And it's very lightweight, so there will be no heavy feeling on your neck. :
* Unique Buckle Design :
The hair wrap with buckle design, easy to use, and it will naturally adjust according to your hair volume, better fixed on your head, and will not fall off easily. :
* Edging Design :
hair wrap with edging design, so that the hair dryer cap will not be easily worn, cracked and deformed even in continuous use and washing. :
* Save Time :
Just wrap your hair with hair wrap, and you can do makeup or other things while waiting for your hair to dry, saving you time. :
* Multiple Uses :
It is very suitable for daily dry hair and hair care, also fit for when you are skin care, facial cleansing, yoga, work, sports and other indoor activities. :
* Ideal Gift :
Give the hair wrap to your family, friends, mother, girlfriend, you can help them take care for their hair, and they have healthy and beautiful hair. :
Избор на клиент