.

.

Samsill 5 Предмет Спирала Училиште Организатор со таблата со исечоци и Отстранлив Notepad, Сите-во-Едно Папка, 5 Dividers со 10 Џебови, Мулти-Џеб Папка и Документ Носителот

Samsill 5 Предмет Спирала Училиште Организатор со таблата со исечоци и Отстранлив Notepad, Сите-во-Едно Папка,

DEN 470.16

Пристапност
Во достапна форма

СОВРШЕН ОРГАНИЗИРАЊЕ АЛАТКА - Секоја обоени папка има 2 џебови за организирање на сите ваши трудови.Совршен за категоризирање и организирање на домашни работи, проекти, задачи, итн.ЗДРАВ CLIPBOARD ПРЕДНАТА МАСКА.Треба достапни пишување на површината?На стоп област да се одржи белешки за време на студиите.На рака, вграден во таблата со исечоци ви дава едноставен начин да го одржувате вашиот трудови пред и центар и лесно достапни.На избори се ваш.Опции бескрајни.ДИЗАЈНИРАН ОД СТРАНА НА НАГРАДУВАНИОТ АКАДЕМСКИ ТРЕНЕР.На Refillable 8.5 x 11 Notepad ви овозможува да се земе белешки и да ни трошка одредување на задачи.Вклучува индивидуализира пишувате и да ги избришете боја на табови.Едноставно напишете со Sharpie и избрише кога направено.Идеален за homeschoolers, основно училиште, средно училиште, средно училиште, колеџ студентите.Совршен за далечина, виртуелни, хибридни или во лице учење.REFILLABLE NOTEPAD - Што прават повеќето папка недостаток?Бележник!Тоа е причината зошто ние се вклучени refillable бележник за да се направи полесно за да ни трошка одредување на белешки, да подготви некои doodles, или to-do листи.ТРАЈНИ ПРОИЗВОДИ ЗА ПРОШИРЕНА УПОТРЕБА.За разлика од другите мало папки, 5 ПРЕДМЕТ СИТЕ-ВО-ОРГАНИЗАТОРОТ е направена од цврста пластика, па тоа може да трае низ повеќе учебни години.Ние навистина се грижиме за вашата студентска е академски успех & стојат зад овој студент организаторот.

Главните карактеристики

Избор на клиент