.

.

Дигитални Illuminance Метар 881E Висока прецизност Светлина Метар Illuminance Светлината Тест Светлина Метар Photometer 300,000 Лукс За индустриски мерки (Боја : 1, Големина : 881E)

Дигитални Illuminance Метар 881E Висока прецизност Светлина Метар Illuminance Светлината Тест Светлина Метар

DEN 1631.04

Пристапност
Во достапна форма

Тоа е целосно cosine коригира за аголна појавата на светлина.На illuminance метар е компактен, тешки и лесно да се справи со тоа се должи на нејзината изградба.Светлината чувствителни компонента што се користи во метар е многу стабилна, долг живот силикон диоди.HP-881 E Дигитални ЛУКС Метар е прецизен инструмент се користи за да се измери illuminance во областа.Примена на HP-881 E е многу голема.Тоа исто така вклучува и апликации во нашиот секојдневен живот, како што се фабрики, магацини, училишта, канцеларии, домови, улични светилки, лаборатории и др. [Мерен опсег] : Осветлување : 1-30 милиони Лукс[Функција] : 1. Температурата measurement2. Слободно да се префрлате помеѓу ℃ и ℉3. Рекорд storage4. MAX и MIN вредност selection5. Моменталната брзина на ветрот, MAX value6. Целзиусови степени/Целзиусови switch7. Backlighting8. REL во однос measurement9. Чувајте вредност да се погледне back10. Вредност држете[Исклучување] : Автоматско исклучување без операција (10 минути) или рачно исклучување.

Главните карактеристики

Избор на клиент