.

.

Професор Максвел е VR Вселената - Виртуелна Реалност Деца Простор Наука Книга и Интерактивно Учење Активност Сет (Целосната Верзија - Вклучува заштитни Очила)

Професор Максвел е VR Вселената - Виртуелна Реалност Деца Простор Наука Книга и Интерактивно Учење Активност

DEN 1096.80

Пристапност
Во достапна форма

КРАЈНАТА ИЗВОНРЕДНО ИСКУСТВА за УЧЕЊЕ - Оди во длабочините на просторот и времето со 80 страница интерактивна книга.Истражуваат наука зад нашата планета, сончев систем, галакси, универзумот, како и повеќе како секој шири збор за живот во виртуелниот и зголемени реалност!.УЧАТ, ИГРААТ, СЕ ДОЖИВЕЕ! - Ова слоевит учење дава најдобра можност да се апсорбираат информациите преку различни канали и медиуми, обезбедување на подобри задржување на знаење!.МАТЕРИЈАЛНИ ИГРА - да се Истражуваат рацете на учење преку различни физички занаети и активности се инкорпорирани во текот на книгата!.VR ОЧИЛА ВКЛУЧЕНИ - Вклучува еден пар на hands-free очила за да креирате извонредно учење искуство.Компатибилен со сите паметни телефони со пристап до Google Play продавницата и Apple i OS app store.Сите smart phone мобилни уреди биле тестирани за да се совпадне со очила, вклучувајќи ги и "max" и плус големина телефони.Очила не се компатибилни со таблети.ОНА ШТО Е ВО КУТИЈАТА? - На 21 парче сет вклучува сите материјали што треба да се постигне игри, активности, загатки, занаети и повеќе да се поттикне игра преку учење со оваа интерактивна образовна наука за полнење за деца.

Главните карактеристики

Избор на клиент