.

.

ИРВИН менгеме на назад-ЗАФАТ Заклучување Клешти, Lineman е со Риба Лента Puller (1902416)

ИРВИН менгеме на назад-ЗАФАТ Заклучување Клешти, Lineman е со Риба Лента Puller (1902416)

DEN 1744.32

Пристапност
Во достапна форма

Индукција прекалени сечење на рабови се намали најтешките материјали, вклучувајќи ACSR, нокти, навртки, па дури и пијано жица.Обложени за супериорен ' рѓа отпор.На се справува со функција за 3-компонента моделирани зафат contoured за оптимално перница и контрола, овозможувајќи му на корисникот да се направи повеќе прекини удобно.Ексклузивно кука и lanyard системот ви овозможува да прикачите клешти за да помогне да се спречи случајно паѓа и да се обезбеди лесно retrieval од пошта или џебови.Вграден-во риби лента puller и конекторот crimper нека ви заврши повеќе задачи со еден инструмент.Произведени во Германија.Поддржани од страна на ИРВИН доживотна гаранција.Големина : 9.5" | Стил : Linesman е Клешти со Жица Crimper.

Главните карактеристики

Избор на клиент