.

.

Dongdexiu Компјутер Компонента Алуминиум Легура Надворешни DVD Рекордер USB3.0 Мобилни Надворешни Десктоп, Лаптоп Оптички Диск

Dongdexiu Компјутер Компонента Алуминиум Легура Надворешни DVD Рекордер USB3.0 Мобилни Надворешни Десктоп, Лаптоп

DEN 708.00

Пристапност
Во достапна форма

【Висок Квалитет】Направен од високо-квалитет и безбедна материјали, безбедно и издржливи. 【Практични】го Користите овој Компјутер компонента за да го направи вашиот компјутер покорисно отколку било кога. 【Пријателски По-продажбата на Услугата】Ако производот има каков било квалитет или логистички проблеми, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се реши тоа за вас.Компјутер Компонента Алуминиум Легура Надворешни DVD Рекордер USB3.0 Мобилни Надворешни Десктоп, Лаптоп Оптички Диск. 1. Ултра-тенок, ултра-светлина, класичен изглед дизајн 2. Plug and play, избегне каква било комплицирани процедури за инсталација 3. Може да се користи на било каков лаптоп/desktop 4. Погодно да се носите со вас, се тоа да им помогне на вашите пријатели да го инсталира систем 5. Целосна поддршка за DOS startup и системот за обновување прашања 6. Движењето има силна корекција на грешка способност, shockproof, ниско ниво на бучава, хоризонтална или само-поддршка на работењето 7. Оптимизиран коло дизајн, заштеда на енергија, ниска потрошувачка на енергија, нема потреба од надворешно напојување 8. Усвојување SATA интерфејс DVD режач јадро, со својот висок квалитет, високи перформанси, силна стабилност и брзо читање брзина. 9. Со вградени единствена анти-burnout контрола чип, во текот на процесот горење, тоа може ефикасно да се спречи можноста од горење на диск и супер-читање корекција на грешка функција, што ќе ви овозможи да направите резервна копија од податоците и да уживате во висока верност изгорен квалитет на Звукот DVD.CD. 10. Може да прочитате CD, DVD, VCD и други формати на дискови. 11. Параметри : Интерфејс : USB 3.0 Напојување : USB напојување Поддршка инсталација систем : XP WIN7 WIN8 итн.Поддршка оперативен систем : Поддршка Windows98/SE/ME/2000/XP/VISTA/Win 7/WIN8, кој исто така е компатибилен со Mac OS 8.6 или повисоко HIGHT.Читање на ветер : DVD-ROM-от 8x; CD-ROM-от 24x Горење брзина : DVD-R, DVD+R 8 X; DVD-RW 4 X; CD-R 24x Поддршка CD спецификација : 12cm.

Главните карактеристики

Избор на клиент