.

.

Ниска Ohm Метар, MESR-100 V2 Авто кои се Движат во Коло ESR LCR Метар Capacitor/Низок Ohm Метар До 0.01 да 100R, Поддршка во Коло Тестирање

Ниска Ohm Метар, MESR-100 V2 Авто кои се Движат во Коло ESR LCR Метар Capacitor/Низок Ohm Метар До 0.01 да 100R,

DEN 1821.36

Пристапност
Во достапна форма

За време на поправка TV, LCD, Аудио одбор, итн.На отпорност стане мали, и ние тогаш може да се измери точно серија отпорник вредност.Преносни и Пакет - 1 * Capacitance Метар (батерија, не се вклучени),2 * Тест Клипови ,1 * Упатство;Сепак, Како Општо Мерење Алатка со Висока Точност, Тој е верен Пријател да Ви Помогне Смена на голем Број на Автомобили и Домаќинство Електрични Проблеми, Широко се Користи во Училиштето, Лабораториски, Фабрика, на Радио-Технологија и Други Социјално Поле.Убаво Школка за заштита - Случај со Нашите Multimeter е Некој Вид на Не се Лизга, Малку Мека Пластика кои Ќе ви Помогнат со Пад Заштита, Стои Места Уредот во некој Агол од 45° степени и Прави Екранот Лесно да се Види Рацете Слободни.4s Accuracy Up 1% (детали на горната табела) Широк Мерен Опсег : >1u F (за 0.

Главните карактеристики

Избор на клиент