.

.

Duxtop Професионални Нерѓосувачки Челик Готвење Тенџере, 5.7-Четвртиот Акции Тенџере со Стаклен Капак, Влијание-врзани Технологија

Duxtop Професионални Нерѓосувачки Челик Готвење Тенџере, 5.7-Четвртиот Акции Тенџере со Стаклен Капак, Влијание-врзани

DEN 1463.52

Пристапност
Во достапна форма

ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК & ДУРИ и ГРЕЕЊЕ : Duxtop нерѓосувачки челик тенџере е направен од премиум храна одделение 18/10 нерѓосувачки челик, што се одржува вкусот на храната.Тешки мерач влијание-врзани на алуминиум куќишта дното обезбедува брз, дури и греење и го елиминира жешки точки.ЛЕСНО РАСЧИСТУВАЊЕ & РАЧКА : Ова Duxtop кујна тенџере карактеристики пошироката уста од нормално stockpot, за лесно мешање и braising.Индукција тенџере карактеристики класичен директно еднострани и капе-слободен фрлаат дизајн, што го прави за полесно расчистување.Јасно калено стакло капак е добар за се има ѕиркаат без ослободување на топлина и пареа.Широк и престој-кул се справува со дозволите за удобно ракување за време на готвењето.ЗДРАВ & ИЗГРАДЕН ДА ТРААТ цел ЖИВОТ : Како нерѓосувачки челик акции тенџере со тешки дното е изработена од дебел 18/10 нерѓосувачки челик, тоа е многу тешка и цврста.Двојно заковки безбедна цврсто во тенџере—безбедно и издржливи.Оваа цврст челик тенџере се користи од страна на повеќето дома готвачи и професионални готвачи во комерцијалните кујни.ФУНКЦИОНАЛНА : 5.7 На четвртиот тенџере служи и за подготовка на акции, супи, чорби, чили, тестенини и жешко тенџере.Тоа е исто така одлична за готвење hummer, рак и повеќе, и како и се користи како длабоко fryers.Со своите пенливи и сребро изглед и аура на квалитет, ќе треба без двоумење користење на оваа готвење тенџере со капак за доделување на или кујната или трпезарија на маса.Duxtop Професионални Нерѓосувачки Челик Готвење Тенџере, 5.7-Четвртиот Акции Тенџере со Стаклен Капак, Влијание-врзани Технологија.

Главните карактеристики

Избор на клиент