.

.

Купувачи на Производи - BSC3842 3/8x42 Инчен Класа 4 Приколка за Безбедност на Синџирот со 1-Clevis Стил се Лизга Кука-43 Доказ

Купувачи на Производи - BSC3842 3/8x42 Инчен Класа 4 Приколка за Безбедност на Синџирот со 1-Clevis Стил се

DEN 530.16

Пристапност
Во достапна форма

Номинална да 15,000 lb.Тешко кован челик лизга кука.Корозија-отпорни, тешки е оближена со цинк заврши.Тешко кован челик лизга кука.Повеќе Од Само Делови : Од снег и мраз опрема за toolboxes, хидраулика, влечење, камионот и на приколката хардвер за нашите иновативен осветлување производи-тоа е неверојатно што Купувачи на Производи може да направи за вашиот камион.Ние ги Правиме Работите На Вистинскиот Начин : Ние дизајн на производи, како што се градење на нив за нас, бидејќи ние сме; Нашите тимови се екипирани со инженери и стручњаци кои знаат како да се направи производот исклучителни.Трајни и Сигурни : Основана во 1946 година, на Купувачите на Производи стана лидер во камион опрема индустрија иако нашата определба за грижа за корисници, иновации, и вредноста низ нашата палета на производи.Класа 4 за Безбедност на Синџирот од Купувачите на Производи е оценет на 15,000 lb во зависност од моделот.Синџирот е оближена со цинк за да го издржат корозија.Достапни во широк спектар на големини и должини, синџири функција фалсификувани лизга кука конектори.Користете два безбедност синџири со вкупно одржување капацитет од најмалку вкупната тежина на приколката и неговата содржина.Синџирите се дизајнирани за влечење само, не за да го дигате прстот.

Главните карактеристики

Избор на клиент