.

.

VEVOR Комерцијални Ултразвукови Почиста 6L Професионални Ултразвукови Почиста 40kHz со Дигитален Тајмер&Грејач 110V Одлична за Чистење Машина за да се Види Инструменти н?

VEVOR Комерцијални Ултразвукови Почиста 6L Професионални Ултразвукови Почиста 40kHz со Дигитален Тајмер&Грејач

DEN 3119.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќен Чистење Ефект : На машина поседува ултразвукови чистење фреквенција 40k Hz,повеќето fitable фреквенција,со ултразвучно моќност 180 W и топлинска моќност 200 W.Научни параметар дизајн на фреквенција и енергија да може ефективно да се направи вашите вредности и предмети чисти како некогаш, без било каква штета.Напредни Трансдуцерот Технологија : Чистење машина овозможува 3 напредни transducers(3x60 W=180 W),опремени со сендвич piezoelectric трансдуцерот структура.На transducers со најнова технологија може значително да го подобри чистење ефикасност.Посебни Капацитет Дизајн : Capcity 6 L со Резервоарот Големина : 12.8"x6.9"х5.9",Тоа е направен од висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик,што е повеќе издржливи и здрав да трае многу години,доаѓаат со појавување на кошница за одржување на вашиот монета,прстен,дијаманти,накит,часовници и мали делови во место.Digital Control Panel : Чистење машина карактеристики на дигитален дисплеј за одредено време и за контрола на температурата.Достапни поставување заѕвони, Време : 0-30mins,Температура : 0-80℃/176℉.Дигитален панел со лесно ракување и елегантен apperance задоволување на повеќето клиенти.Практична Примена : Ова ултразвукови почиста,со одлични apperance, перформанси и посебен капацитет за дизајн, е широко се користи за чистење на накит,очила,види,коло, стоматолошка опрема,прибор за на маса,и други мали делови,од FCC/CE/Ro HS/UL Уверение.Премиум Тешки Квалитет.Неверојатно Ниска Цена.Брзо површината и пукнатина длабоко.Со греење и времето функции, предмети може да се чистат темелно во минути.Лабораторија за ултразвукови чистење се идеални за чистење на накит, очила, часовници, метални алатки, итн.Резервоарот Материјал : не ' Рѓосувачки Челик SUS304 Heating Моќ : 200 WUltrasonic Моќ : 180 WFrequency : 40k Hz Power Набавка : AC110 V/60 Hz Tank Капацитет : 5.8 L-6 L/1.5-1.6 Gal (Од дното на ултразвукови почиста е крива површина, вистинската јачина на звук ќе биде помала.)Време на Поставување : 0 - 30 минути (Дигитален LED Дисплеј)Трансдуцерот Количина : 3 sets Product Големина (L x W x H) : 13" x 7.1" x 11.2" / 33 x 18 x 28.5 cm Product Тежина : 5.5 kg/12.1 lbs.

Главните карактеристики

Избор на клиент