.

.

VanEnjoy Сет од 4 Јапонски Стил Керамички Сад со Ориз Подарок Кутија ,Сина и Бела Шема Чаши Сет,Underglazed Dinnerware, За Десерт Снек Житни Супа Дел Контрола на Сад

VanEnjoy Сет од 4 Јапонски Стил Керамички Сад со Ориз Подарок Кутија ,Сина и Бела Шема Чаши Сет,Underglazed

DEN 518.16

Пристапност
Во достапна форма

4 чаши во подарок кутија - исклучителна мода и цвеќиња модел не го прави совршен подарок објект за куќа затоплување, родендени, свадба, матура, бизнис подарок.Погодна за речиси секоја прилика.Подебели и анти лизна површина - На подебели база и резба текстура површината дизајн за топлинска заштита и анти лизна.Поудобно за секојдневна употреба.Врвен квалитет и еко-пријателски материјал Направен од врвни квалитетни керамички, висока температура отпуштање.Не-токсични, Олово и кадмиум бесплатно!Мазната површина го прави лесно да се чисти, безбедно користење во машина за миење садови, замрзнувач.Микробранова безбедно.Исклучителен дизајн и изработка - Исклучителна Underglaze изработка карактеристики Кина Минг Династијата Домот Сина и Бела шема.Tasteful и едноставен дизајн.Димензија (Aprx.) - секој сад е околу 8.45 оз , x 2.5 4.5 инчи (Hx Diameter).Боја : сина и бела.

Главните карактеристики

Избор на клиент