.

.

4 Поставува Водоотпорен Куче Чевли Дожд Снег Куче Booties Дише Шепа Заштитник Против Пролизгување Куче Sock Чевли Мека Soled Куче Чизми со Прилагодливи Drawstring за Куче

4 Поставува Водоотпорен Куче Чевли Дожд Снег Куче Booties Дише Шепа Заштитник Против Пролизгување Куче Sock

DEN 287.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : поставата од водоотпорен куче чевли се направени од памук, која е мека и удобна за куче е канџи; памук обвивка може да се задржи вашето куче е шепа топло во ладно дена; И надвор материјал од водоотпорен куче чевли е од полиестер, што е водоотпорен, дозволувајќи им на твоите кучиња облечени во врнежлив и снежните временските услови; На чевли единствена има гумени гранули кои го прават водоотпорен куче чевли против пролизгување.Практична настава : дожд снег куче booties се погодни за мали кучиња, како мала schnauzer, теди куче, poodle, и така натаму; дожд снег куче booties се дизајнирани со прилагодливи drawstrings, кој го направи куче чевли лесно да се носат и тешко да падне.Шепа заштитници на : дише шепа заштитници имаат убав против пролизгување ефект, што може да се спречи вашето куче од лизгање на влажни земјата; Го дише шепа заштитници може да се заштити вашето куче е шепи од отскочна на цврста површина, обезбедување на вашето куче одење удобно и безбедно во затворени простории или на отворено.Лесно да се мијат : на полиестер и памук, материјали ја прават мека soled куче чизми во можност да бидат измиени со раце или машина за перење, кој е многу удобен за вас.Применливи по : водоотпорен куче чевли може да се применува за двете затворен или отворен активности; И водоотпорен куче чевли, исто така, може да обезбеди заштита на кучето е повреден шепи; Овие водоотпорен куче чевли се погодни за повеќето прилики и годишните времиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент