.

.

HUINING Деца Боксерски Ракавици, Обука Боксерски Ракавици за Деца на Возраст 3-12, Цртан филм Спаринг Обука Mitts Помлад Удар СТП Кожа Заштитна Младите Боксерски Ракавици

HUINING Деца Боксерски Ракавици, Обука Боксерски Ракавици за Деца на Возраст 3-12, Цртан филм Спаринг Обука

DEN 575.76

Пристапност
Во достапна форма

【СООДВЕТНА ВОЗРАСТ】 - 6 OZ боксерски ракавици се препорачува за 5 до 15 годишна возраст или млади тежина од 50 до 70 кг. 【ВНИМАТЕЛНИ ЗАШТИТА】 – едно парче дизајн на грбот и зглобовите на ракавица, задебелена палецот и дебели тупаница врв внимателно ги штити вашите деца' раце во сите правци. 【ДИШЕ & УДОБНО】 - Дише мрежа држи твојата рака суво, Пред-криви рака дизајн овозможува за правилно тупаница затворање и одржување на фокус, додека обука. 【ВЕЛКРО ЗАТВОРАЊЕ ДИЗАЈН】 - Долго врвка за околу рака со добар квалитет велкро затворање, за подобар стисок околу рачниот зглоб. 【НАЈДОБРИТЕ ПОДАРОЦИ ЗА ДЕЦАТА】 - Тоа е идеален подарок за децата да се фати нивните очи на прв поглед,Погоден за младите момчиња и девојки,се препорачува за 3 до 12 год.Совети за Чистење : 1.Приоритетни изми со рака.Вие само треба да се впие ракавици со сапун, потоа бришење и миење, сушење на тоа во сенка. 2.Никогаш не користете топла вода за миење, и не bask во сонцето, бидејќи материјал организацијата ќе бидат уништени лесно, која ќе предизвика pilling, ткаенина лабава и ракавици деформација и така натаму.

Главните карактеристики

Избор на клиент