.

.

Photometer Дигитални illuminance метар LX1330B Рачни Illuminance Метар Дигитални Светлина Метар Photometer 0.1 Lx~200000Lx

Photometer Дигитални illuminance метар LX1330B Рачни Illuminance Метар Дигитални Светлина Метар Photometer 0.1

DEN 1607.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за употреба, дигитална светлина метри има 4 settings, и на мерен опсег е 0,1 Lx~200000 Lx, кој може да се задоволат дневните потреби на животот.На мерни податоци се точни, и photosensitive сензорот технологија се користи за да се направи читање постабилна и точни.Лесен и пренослив, на illuminance метар е мал во големина и лесен во тежина, која е удобен за носење и употреба за мерење.Со флексибилни серпентина кабли, лесно можете да добиете било measurement point со едноставно истегнување или свиткување на кабел.Издржливи, направени од високо квалитетна ABS материјал, отпорен да се носат и солза, долг работен век, и може да се користи за долго време.Спецификација : Предмет Тип : Светло Метар Материјал : ABS Производ Модел : LX1330 B се Прикаже : 3-1/2 цифра LCD Мерење на Range : 0.1 Lx~200000 Lx Точност : ±3%rdg±0.5%f.s Резолуција : 0.1 Lx Земање мостри Стапка : 2 S Photoreceptor : Photodiode со филтер леќа Батерија : 1x9 V 6 F22 плоштадот батеријата (Батерија, Не се Вклучени) Пакет Листа : 1 x Светлина Метар(Батерија, Не се Вклучени) 1 x Прирачник.

Главните карактеристики

Избор на клиент