.

.

Мауи Џим Жените Шеќерна Трска Плоштадот очила за сонце

Мауи Џим Жените Шеќерна Трска Плоштадот очила за сонце

DEN 5999.76

Пристапност
Во достапна форма

Увезени.Најлон рамка.Стаклена леќа.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 57 милиметри.Леќа висина : 45 милиметри.Мост : 17 милиметри.Рака : 140 милиметри.Кликнете на Мауи Џим линкот погоре за да ја посетите нашата бренд продавница, каде што можете да најдете на нашите целиот каталог на очила за сонце.Сите Мауи Џим очила за сонце функција Polarized Plus2 леќи на технологијата, кои одат подалеку од оклопна очите од сјајот и штетните УВ зраци со зголемување на бои за да се открие вистинската убавина на светот околу вас.Уживајте во крајна УВ заштита во комбинација со premuim стил, неверојатна издржливост, отсјај-слободен визија, и боја-зголемување на патентирани технологии.HCL Бронза леќи функција топла боја која обезбедува флексибилност во менување на светлосни услови.Рамки се изградени од лесна, вбризгува најлон, наменета за екстремни удобност и продолжен носат време.Се занесе во некои око бонбони.Мауи Џим е најновиот стил, Шеќерна Трска, е слатка третираат да се земе вашиот изглед за да на следното ниво.Четири fetching боја избори се достапни во овој удобно најлон рамка со пролетта шарки.На Super Thin (ST) Стакло леќи ќе осигура дека вашиот став е најостро тоа може да биде, а исто така се 32% полесни од стандардните стакло.

Главните карактеристики

Избор на клиент