.

.

HUK Мажите Playa Брзо Сушење Риболов & Пливање Шорцеви +UPF 30

HUK Мажите Playa Брзо Сушење Риболов & Пливање Шорцеви +UPF 30

DEN 527.76

Пристапност
Во достапна форма

89% Полиестер, 11% Elastane.Увезени.Копче затворање.Машина За Миење.Huk : Обединување риболовците преку перформанси-дизајнира, развива, техничка опрема наменета за гориво вашата страст и извршување без разлика кога, каде и како што риба.На Huk Playa 17" Кратко е дизајниран за да вклучите или исклучите вода перформанси Кој еластична корселе & внатрешни работи drawcords, овие перформанси шорцеви се дизајнирани со копче затворање мрежа наредени во задниот џеб и двоен plyer џебови.ЗАШТИТА од СОНЦЕ : Овие риболов шорцеви заштита на вашата кожа од сончевите штетните зраци - Huk додадена на повеќето напредни сонцето-блокирање +30 UPF материјали за нивната облека да ги блокира и двата UVA и UVB зраци.Водоотпорен : Трајни водоотпорен слој на оваа риболов краток repels вода, одржување сте суви и агилни, додека на водата.АНТИ-МИКРОБИОЛОШКА : Дизајнирани со анти-микробиолошка третман кој инхибира и убива раст на мирис предизвикува микро-организми.

Главните карактеристики

Избор на клиент