.

.

TURBOOST Касета Lockring Отстранување Алатка, Велосипед Заклучување Прстен Смена Инсталација Поправка Алатка за Shimano, SRAM и SunRace

TURBOOST Касета Lockring Отстранување Алатка, Велосипед Заклучување Прстен Смена Инсталација Поправка Алатка

DEN 1831.20

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран за демонтажа или инсталирање на lockring од freehub со 6-11 брзина на лентата, како што се Shimano, SRAM и Sun Race.Машински да се прецизни толеранција за да се избегне лизгање во текот на делови ангажирање.Изработени од термички обработени висока јаглероден челик за да се постигне цврстина потребни за издржливост.Мала тежина на 65g, тоа е лесно да се справи и да го носат.Galvanization и песок експлозијата на завршна површина.Висок квалитет на касета lockring отстранување и инсталација алатка која може да ја олесни вашиот велосипед одржување на работа.Ве молиме бидете свесни дека не се работи за freewheel систем.Пакет содржина : 1 X lockring отстранување и инсталација алатка.

Главните карактеристики

Избор на клиент