.

.

Зебра ZT230 Термички Трансфер Индустриски Печатач 203 dpi Print Ширина 4 во Сериски USB Паралелно ZT23042-T01100FZ

Зебра ZT230 Термички Трансфер Индустриски Печатач 203 dpi Print Ширина 4 во Сериски USB Паралелно ZT23042-T01100FZ

DEN 2090.40

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за користење : се Поврзува преку USB, serial, или паралелно и е компатибилен со термички трансфер ролни со 1 во јадрото, 6 во дијаметар и макс медиуми ширина на 4.5 во.Користење со топлинска лента : Отпечатоци користење на термички трансфер на технологија која користи восок/смола лента наместо скапи мастило или тонер.Претпријатието одделение за квалитет : Наменети за олеснување и перформанси, ZT230 е идеален за производство, транспорт, здравство и мало.Заштеда на време и пари : Отпечатоци 6 во/sec кај 203 dpi, енергија ѕвезда одобрени, и на побарувачката на печатење ви овозможува да печатите точната количина наместо да се трошат 8.5 x 11 листови на етикети.Ултра солиден : Опремени со сите-метал случај за долготрајна употреба во harshest средини.

Главните карактеристики

Избор на клиент