.

.

Небесните Ѕвезда Свет - 7 Магнетни со Стенд

Небесните Ѕвезда Свет - 7 Магнетни со Стенд

DEN 6000.00

Пристапност
Во достапна форма

УБАВА 7" СВЕТ - апсолутно око catcher.Убаво детален приказ на ноќното небо, вклучувајќи бендот на Млечниот Пат во полна боја.НАД 4000 ПРОСТОРОТ ОБЈЕКТИ - Точни приказ на сите 88 соѕвездија, илјадници ѕвезди и десетици deep sky objects врз основа на Длабоки Небото Каталог и Европската Јужна Опсерваторија податоци.Исто така детали сончевиот систем еклиптиката и линии на намалување и во азимут. 32 МАГНЕТНИ ПЛОЧКИ - сфера е собрани од 32 парчиња кои satisfyingly кадар заедно со користење на моќни ретки земјата магнети.Тоа е лесно да се размонтираат и да се спакуваат за транспорт или складирање.Парчиња се нумерирани за лесно собранието.ОДЛИЧНО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ - Деца и возрасни од сите возрасти ќе сакаат да вклучите парчиња заедно за учење, додека за навечер.Измислен, дизајнирани, произведени и печатени во САД - Доаѓа со транспарентни застане.

Главните карактеристики

Избор на клиент