.

.

Риба Лента Електрична Жица Threader Жица Puller и Риба Лента Fastener Алатка 33 FT(10M) ДО Одделение Голем Лидер Дупка

Риба Лента Електрична Жица Threader Жица Puller и Риба Лента Fastener Алатка 33 FT(10M) ДО Одделение Голем Лидер

DEN 231.84

Пристапност
Во достапна форма

Спореди со fiberglass жица, Риба Лента Puller не ќе се скрши ако се наведнуваат премногу, да се спореди со челик риба лента, тоа е флексибилен.Нашите МИЛЕНИЧИЊА Риба Лента има силно влечење, добра флексибилност, Анти-стареењето и висока температура.Еднократно, одлична еластичност, на разноврсна Жица Puller се однесува за телекомуникациите, електрична жица, ѕид, кат канал и други инсталации за инсталација.Риба Кабел е добра алатка за да ви помогне во влечење кабли преку окупирана дуктус.Риба лента fastener се користи за да им помогне на риба лента повеќе лесен за употреба.Една страна е поврзано со жица, црвена линија капа може да ја спречи жица исклучите кога се повлече на неа.Уште една страна се поврзани со риба лента, што го прави жица и риба лента поврзете цврсто.Главата на воланот, на крајот од челик жица е 360° на располагање, многу е лесно да се среќаваме преку наведнува.И уникатен метод на конекција го прави тоа издржлив и лесен живот.Жица може да се исправи малку тешко за првпат ја користите.И Електрична Жица Threader работи одлично во помали канал, но не подебели кабли или големи цевки.Материјал:ДОМАШНИ миленици, пластични fastener со челични јажиња.Големина : 1000mm x4.0mm/ 33ft x 0.16 инчен Пакување : 1 x 10 M риба лента + 1 x fastener.Како да се користи?Ве молиме да обрнете внимание подолу : Прво, линија цевка треба да се отвори правилно (на лактот е најдобро свиткана со цевка бендер)и фиксна; потоа, ќе помине една крајот на риба лента преку цевка линија, и се повлече еден мал сегмент од лента во друга крајот на цевката; Потоа, поврзете го на жица и риба лента да fastener; Конечно, едно лице повлекува на крајот на риба лента, и на другото лице полека се движи жица во цевка во друг крај.Кога влече difficultly, треба да допрете цевка нежно, со малку влече сила, мали триење и силен проницаемост, пластични-обложена риба лента помага да се кандидира на инсталерот мрежа и енергетски кабли дома или канцеларија.Внимание : риба лента се користи само во цевката, но не и во ѕид директно.

Главните карактеристики

Избор на клиент