.

.

Zurn Wilkins 1-1/2 NR3XL Притисок за Намалување на Вентил

Zurn Wilkins 1-1/2 NR3XL Притисок за Намалување на Вентил

DEN 2095.20

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран за вградување на вода за пиење линии за да се намали високиот влезот притисок за да се намали штекер притисок.Интегрален цедилка го прави овој уред најсоодветен за станбени и комерцијални вода системи кои бараат често чистење на слоевита и остатоци.Директни дејствува составен од-да помине дизајн спречува израстоци на прекумерна систем притисок предизвикан од термичка експанзија.Биланс на клипот дизајн им овозможува на регулаторот да се реагира во мазна и одговорен начин да се промени во системот за проток на побарувачката.Се обезбедува заштита од влезот притисок промени.Големина : Од 1,5 Инчи.

Главните карактеристики

Избор на клиент