.

.

ZBQLKM Лукс Illuminance Метар Рачни Illuminance Метар, Дигитални Illuminance/Светлина Метар, Photometer Светлина Тестер со Температура Мерење & Ниска Батеријата Брзо, за Магацин

ZBQLKM Лукс Illuminance Метар Рачни Illuminance Метар, Дигитални Illuminance/Светлина Метар, Photometer Светлина

DEN 2838.00

Пристапност
Во достапна форма

Дигитални illuminance метар со боја обратна екран, овозможувајќи ви да видите мери вредноста јасно кога мерење во темна околина.Лукс illuminance метар со high-definition LCD екран, избришете фонт, не паралаксата, со слаба батерија симбол индикација.Сензор сонда, со висока прецизност на мерење, брз одговор, повеќе точни податоци.Автоматско исклучување, таа автоматски ќе го затвори доколку не постои работа во рок од 15 минути, заштеда на енергија и се грижи!.Широко се користи за светлина тестот на јавен продавници, библиотеката, музејот, светилка фабрика, на фото снимањето, фаза диспозиција на светлината, светлината интензитет мерење инженеринг,контрола на квалитет, канцеларии, транспортни правци, семејства,итн.На ZBQLKM бренд е основан во 2019 и официјално ќе почнат да ги продаваат на e-commerce платформи во 2020 година. Нашиот бренд има воспоставено заемно корисни и заемно корисни долгорочни кооперативни односи со клиенти врз основа на својата извонредна сила и висок квалитет на услуга на клиентите, и има акумулирано многу пофалби од купувачите.Дигитални illuminance метар е професионален апарат за мерење на луминозноста и светлината.Погоден за електрична енергија, индустрија, земјоделство, автопати, аеродроми, домови, училишта, итн.Име на производ : Photometer Measuring опсег : Лукс~200 K Лукс, OFc~20 KFc Automatic исклучување : 15 минути на автоматско исклучување кога нема operation Temperature опсег : -20°C~-7°C/-4°F~158°FBattery : AAA7 батеријата*3 Temperature точност : ±15°C2.7°FOperating температура и влажност : -20°C~60 C/-4°F~140°FResolution : 0.1 Одржување на температура и влажност : -20°C~60*C/-4*С~140°FValue ажурирање : 500ms Size : 147.5*56*30.5 mm Battery живот : 60 hours Weight : 107g Accuracy : ±3% rdg±8 d-

Главните карактеристики

Избор на клиент