.

.

FIGHTSENSE Поместена Гел Внатрешна Боксерски Ракавици за Мажи и Жени со Долга Elasticated Рака Обвива за Дупчење, Бокс, ММА, Muay Тајландски, кик-бокс и Боречки Вештини за Обука (

FIGHTSENSE Поместена Гел Внатрешна Боксерски Ракавици за Мажи и Жени со Долга Elasticated Рака Обвива за Дупчење,

DEN 1008.00

Пристапност
Во достапна форма

ШОК АПСОРБИРАЊЕ на ПОДЛОГА : FIGHTSENSE Бокс рака обвива внатрешна ракавици се исклучително шок апсорбирање.Тоа може да се користи во muay тајландски, удар бокс итн за зглоб заштита.Нашето внатрешно боксерски ракавици се високо компресирана супер шок поместена кој гарантира врховниот обемот на сила да биде распределен преку казна поддршка, што се Користи за Повеќенаменски Палецот Дупка и Stitched прсти Бокс / ММА / Карате / Taekwondo / muay тајландски обвива & удар бокс тренинг опрема рака обвива & Завои.ЗГЛОБ за ЗАШТИТА И УДОБНОСТ : Лесно-на Рака обвива / Easy-оф јамка / Велкро Затворање на Зглобот заврши.Нашето внатрешно ракавици испорача премија за заштита и дизајниран за удобност и монтирање на рацете.Тоа може да биде лесно да се вклучи и исклучи од раце.Екстра-долго бокс обвива за бокс внатрешна ракавици и Велкро затворање на зглобот заврши со кој се предвидува зглоб/тупаница заштита.ИЗДРЖЛИВОСТ : FIGHTSENSE Внатрешна обука ракавици се изработени со Лесни Ткаени Карбонски Влакна ткаенини кои нудат подобар за сплит, солза и пукнатина корозија.Овој материјал е повеќе ригорозни во обука и трае многу долго време.Изградбата е цврсти и издржливи, без да бидат премногу здрвени.Тие се убави и светлината која го прави заштита цврст и компактен.КОМПАКТЕН ДИЗАЈН : Нашата внатрешна боксерски ракавици доаѓаат со подобрена 75см долго Брзо-EZ кука и јамка што обезбедува безбедно безбедна одговара и на грбот на зглобовите.Со долги памук завој, на ракавици не се лизга додека паѓа.EZ затворање дизајн, исто така, им помогне во рачниот зглоб усогласување.

Главните карактеристики

Избор на клиент