.

.

VILTROX 85mm Ф1.8 Mark II STM Авто Фокус Објектив за Fuji X Планината, Голем Отвор Медиум Telephoto Портрет со Фиксен Фокус Објектив за Fuji X-Планината Камера X-Т3 X-T2 X-T30 X-T20 X-T100 X-PRO2 X-E3 X-A20 X-

VILTROX 85mm Ф1.8 Mark II STM Авто Фокус Објектив за Fuji X Планината, Голем Отвор Медиум Telephoto Портрет

DEN 9576.00

Пристапност
Во достапна форма

8 Големи Отворот нуди прекрасни defocusing ефекти и им овозможува на масивно количество на светлина за ниско-светло или dimly осветлена снимање сценарија.Поддржува USB Firmware Надградба. 1*Viltrox 85mm/Ф1.8 STM БОЛЕСТ ЛЕЌА】На 85mm фокусна должина лесно може да се префрли помеѓу половина должина портрет и целосна должина на портрет. ???? 【ТРАЈНИ Дизајниран со LOTUS ЛЕЌА ХАУБА која може да се користи за да се намали одблесокот или расејување на светлината на духови и да се избегне дожд, снег или се држат до пред објективот. ???? 【ПОДДРШКА АВТО ФОКУС】објективот усвојува стабилен, брз и мазна АВТОМАТСКИ ФОКУС, Која може да се фати со голема брзина се движат предмети, широко се компатибилни со APS-C камери, по инсталирањето на Fuji камера, поддршка камера тело за да ја видите бленда, shutter, компензацијата на експозицијата и другите.Филтер Спецификација : M72×0.Објективот има одлична close-up снимање способност, фокусирајќи се на далечина е 80см~∞и сооднос на мал објект на далечина може да се постигне 1 : 8.Слика Областа Дијаметар : ненамерно самоповредување, додека 28.X-А1,X-А2,X-A3, X-А5,X-О7,X-A10, X-A20, X-E1,X-Е2,X-E2 S, X-E3, X-H1,X-М1,X-2,X-Pro1,X-Pro2,X-Pro3,X-Т1,X-T2,X-Т3,X-T4,X-T10,X-T20,X-T30,X-T100, X-T200, X-S10. Леќа Структура : 10 елементи во 7 групи.Објективот дното има микро USB надгради порта, може да го симнете најновиот фирмвер од VILTROX веб-сајт да се направи за да се направи поголема леќа перформанси. ???? 【ПРЕЦИЗНИ МЕТАЛ ЕЛЕКТРОНСКИ КОНТАКТ】објективот е опремен со метален електронски контакти, поддржува EXIF информации менувач, електронска автоматска ирис прилагодување, може да снима дигитални фото атрибут информации и снимање на податоци.Поддршка Авто-Фокус,Електронска Бленда.Ученик Позиција(Слика Површината Репер) : 10 mm (0.85mm голем отвор telephoto портрет со фиксен фокус леќа, поддршка Fuji X планината.Поддржува EXIF Информации Пренос.Fuji X-планината камера.

Главните карактеристики

Избор на клиент