.

.

Фузија Одберете Целата Allspice Бобинки - Allspice Целата Бобинки | 12 оз во Двојно Капаците Тегла | Jamaican Pimento | за месо, колбаси, чорби, супи, marinades

Фузија Одберете Целата Allspice Бобинки - Allspice Целата Бобинки | 12 оз во Двојно Капаците Тегла | Jamaican

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

Посебен Вкус : Вкусен И Сладок Вкус како цимет, оревче, каранфилче, и жито пипер.Ја збогати вашата чинија со Allspice.Разноврсна Провизии Staples : Месо, Колбаси, Чорби, Супи, И Marinades.Чиста И Свежа : Без Конзерванси, Без Боја, Без Адитиви, Не-Гмо.Двојно Капаците Jar - Можете Да Ги Контролирате Колку Можете Да Прскање Со Вода Или Scooping На Вашата Чинија.Најчесто се одгледува во Jamacia и/или Индонезија.Замислете ако сте готви без зачини.Невозможно, нели?Впрочем, она што е храна без слоеви и слоеви на вкус?Она што е јадење без длабочина и димензија?И она што е готвење без слобода на истражување на многу различни вкусови понудени од страна на зачини од сите делови на светот?Секој зачин е уникатен, можеби повикување на ум одреден кујна во зависност од тоа каде потекнуваат или каде што има поминато низ историјата.Но, многу зачини, како allspice, биле пронајдени да имаат разновиден користи надвор од храна тоа е најчесто идентификувано со - ова го прави allspice навистина сите околу зачин.Премиум Целата Allspice Плодови од Фузија Одберете ќе го подигнете вкусови на многу различни јадења!.

Главните карактеристики

Избор на клиент