.

.

Carhartt Мажите В. Б. Водоотпорен Дише Изолирани Ракавица

Carhartt Мажите В. Б. Водоотпорен Дише Изолирани Ракавица

DEN 1209.60

Пристапност
Во достапна форма

75% Полиестер, 25% Кожа.Увезени.Прилагодливи затворање.Издржливи, сите намена polytex школка со кожен тапацир.Засилен дигитални зафат дланка со goatskin прст област и палецот.Бура Defender водоотпорен дише заштита.Fast Dry технологија поставата фитили далеку пот.Gauntlet ткаенината со барел заклучување на кабелот се повлече.Шел : трајни, сите намена polytex со мека-школка намали и засилен СТП дланка.

Главните карактеристики

Избор на клиент