.

.

Granitestone Nonstick 5 Четвртиот Акции Тенџере со Капак со Ултра Трајни Минерални и Троен Дијамант Садови во Собата, Црна

Granitestone Nonstick 5 Четвртиот Акции Тенџере со Капак со Ултра Трајни Минерални и Троен Дијамант Садови во

DEN 1679.76

Пристапност
Во достапна форма

УЛТРА НЕ-СТАП – На nonstick готвење површина е обложена 3x, засилен со дијаманти за реализација на крајната храна ослободување.Без масло или путер е потребно, го прави за поздрава исхрана, и дава кавга слободен, 1-2-3 расчистување.СУПЕР ИЗДРЖЛИВ – слој на пан е доволно издржливи за да го издржат метал spatulas, лажици, whisks и повеќе, додека алуминиумска надворешност е густа, nonporous, и високо носат-отпорни, за долготрајни перформанси.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО и ФУРНА БЕЗБЕДНО до 550°F – поминуваат помалку време со расчистување!По сите, готвење и prepping е направено, место садовите во машина за миење на садови за брзо и лесно расчистување.Оваа пан е компатибилен со сите cooktops вклучувајќи, гас, електрична освен индукција & е фурна безбедно до sizzling 550 степени Ф ЗДРАВА & НЕ ТОКСИЧНИ - сите Гранит Камен производи се PFOA, PFOS слободни.Стил : 5 Четвртиот Акции Тенџере.

Главните карактеристики

Избор на клиент