.

.

Tosy Десен Агол Коаксијален Конектор, RG6 F Тип Женски Машки Адаптер за Тесни Агли и Рамни Панел ТВ Монтажа, и Ѕидни Плочки, На 90 Степен -6 Пакет

Tosy Десен Агол Коаксијален Конектор, RG6 F Тип Женски Машки Адаптер за Тесни Агли и Рамни Панел ТВ Монтажа,

DEN 1060.80

Пристапност
Во достапна форма

90 степени АГОЛ : дава флексибилност да се кандидира коаксијален кабли низ тесни простори и каде конектор не е лесно достапни - идеален за ѕид-монтирани Телевизори.Наменет Дизајн : Со овој 90 степени коаксијален конектор може да се исчисти кабелот излегува од вол и повеќе не се плеткаш.И аглеста конектор го намалува стресот за внесување на џек и го подобрува поврзувањето.Функција : Проширување на должината на RG6 коаксијален кабли RG6 аглеста адаптер за адаптација на RG6 коаксијален кабел за 90 степени.Компатибилен Со : Ова коаксијален кабел конектор работи со антена, сателитски приемник и кабловска ТЕЛЕВИЗИЈА.Одговара за RVers, сателитска антена, кабловска ТВ, интернет, RV приколка, коаксијален кабел, и така натаму.Пакет : 6 x Coax Коаксијален Кабел F Тип Десен Агол Женски Машки Адаптер.Производ Description The RG6 F тип десен агол coax конектори се обезбеди сигурен и брз начин да се поврзете RG6 коаксијален кабел на вашиот UHD ТВ.Право агол дизајн е идеален за ѕид монтирани Телевизори што може лесно да се кандидира кабли во тесни простори.Функција : Ова коаксијален кабел конектор е совршено решение за затворање празни места зад домашна забава компоненти како што се Телевизори, Blu-ray и DVD плеери, музички системи и повеќе.Конекторот е агол од 90 степени спречува оштетување на кабелот наведнува кога вашата забава уред .Заштитете го вашиот кабел од стресни се наведнува, и да се избегне извршување на косата, со Право Агол F-Тип Конектор.Package6 x Coax Коаксијален Кабел F Тип Десен Агол Женски Машки Адаптер.

Главните карактеристики

Избор на клиент