.

.

100Pcs Оптички Влакна Брз Полнач SC/АПЦ Вграден Оптички Влакна Брзо Брзо Конектор Адаптер за Поврзување со Оптички Влакна Должина Сензор за FTTH

100Pcs Оптички Влакна Брз Полнач SC/АПЦ Вграден Оптички Влакна Брзо Брзо Конектор Адаптер за Поврзување со Оптички

DEN 1437.36

Пристапност
Во достапна форма

【Паметен Дизајн】 - печатење На дел има уникатен целокупна дизајн, без лепак, без пескарење и потрошен материјал без да се инсталира. 【Високи перформанси брз полнач】 - Овој конектор има висока вратите на тежината и ниска вметнување на косата.Овој производ ги исполнува ROSH, инсталација квалитет е висока.Тоа е погодно да се користи и за повеќе употреби. 【Широка примена】 - Широко се користи во поправки и менувачи, итн.Вметнување на косата : 0.3 d B, да се вратите на тежината : 50 d B. 【Ќе Добиете】 - 100 Парче Оптички Влакна Брз Полнач, 1 * Англиски Јазик Прирачник, 2 * Оптички Влакна Должина Сензор. 【Забелешка】 - Дизајн на персоналот треба да ги задржи своите раце чиста и сува во текот на инсталацијата; се препорачува на влакната на кожата слој се лупено исклучување со прашина на крпа натопена во мала количина на алкохол во близина на голи влакна за да се намали светлина на косата. 1. Притисок дел усвои уникатен целокупна дизајн, без лепак, без мелење и не потрошен при инсталирањето. 2. Овој конектор има висок поврат на косата и ниска вметнување на косата. 3. Овој производ ги задоволува ROSH, инсталација квалитет е висока. 4 .Тоа е практично да работат и еднократно. 5. Широко се користи во поправка и пренос, итн.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Insertion Loss:
0.3dB
Return Loss:
50dB
Temperature:
-40 - +85
Drop Test:
Weight:
Approx. 488g / 17.2oz
Length:
Approx. 6.0cm / 2.4in
Package List:
100Pcs Optic Fiber Quick Connector :
1 * English Manual :
2 * Optical Fiber Length Sensor :
Note:
1.Construction staff should keep their hands clean and dry when installing. :
2.It is recommended to peel off the fiber coating layer with a dust-free cloth dipped in a small amount of alcohol close to the bare fiber wipe clean, in order to reduce the light loss. :
Избор на клиент