.

.

2 парчиња Контактна Леќа Кутија 4 бои на Контактни леќи Впива случај Преносни пластика, Мермер шема Око нега комплет Контејнер (жолт) 品牌所有者加微信 djddbyd

2 парчиња Контактна Леќа Кутија 4 бои на Контактни леќи Впива случај Преносни пластика, Мермер шема Око нега

DEN 203.76

Пристапност
Во достапна форма

Изработени од ПВЦ, зелена, животната средина, и nontoxic.Мала големина, целосно функционална, погодно за вас да ги користите.Може да ви помогне да се задржи вашата контактна леќа се чисти и јасни.Мали во големина и лесен во тежина, лесно да се носат и чиста.Внатрешноста има вграден-во огледало, контактна леќа се држи, пинцети, и раствор шише.Овој производ е направен од ПВЦ материјал, светлина и мали.Постојат огледало, нега течни шише, двојна врска кутија, стап и пинцети во случајот.Тоа е добар помошник чување на вашите контактни леќи јасни и чисти.Карактеристики : 1. Изработени од ПВЦ, зелена, животната средина, и nontoxic. 2. Мала големина, целосно функционална, погодно за вас да ги користите. 3. Може да ви помогне да се задржи вашата контактна леќа се чисти и јасни. 4. Мали во големина и лесен во тежина, лесно да се носат и чиста. 5. Внатрешноста има вграден-во огледало, контактна леќа се држи, пинцети, и раствор шише. 6. High-end и практичен случај, совршен за вашите контактни леќи потреби.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Контактна Леќа Случај Материјал : ПВЦ Боја : Бела, Розова, Црвена, Жолта(Изборен) Тежина : Околу. 62g / 2.2 оз Пакет листа : 1 * Контактна Леќа Случај 1 * Вграден во Огледало 1 * Грижа Течни Шише 1 * Двоен Врска Кутија 1 * Пинцети 1 * Стап Забелешка : 1. Двојно кутија и пинцети треба да се печете со вода пред и по употреба. 2. По инјектирање слој на конзерванс решение во двоен кутија, чување на објективот (имајте на ум дека објективот е ставен во кутија, не ставајте го на работ на двојно кутија) и затегнете го капакот. 3. Грижа решенија не може да се мијат со детергент, сапун итн. 4. При користење на двојно кутија, да обрнат внимание на лево и десно поделба. 5. Овој производ е компатибилен со сите видови на заштита решенија. 6. Ophthalmologists препорачува производот да се замени еднаш на секои 3 месеци.

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Contact Lens Case
Material:
PVC
Color:
White, Pink, Red, Yellow(Optional)
Weight:
Approx. 62g / 2.2oz
Package list:
1 * Contact Lens Case :
1 * Built-in Mirror :
1 * Care Liquid Bottle :
1 * Double Connection Box :
1 * Tweezers :
1 * Stick :
Note:
 
1. Double box and tweezers should be rinsed with water before and after use. :
2. After injecting a layer of preservative solution into the double box, store the lens (note that the lens is placed in the box, do not place it on the edge of the double box) and tighten the lid. :
3. Care solutions can not be washed with detergent, soap, etc. :
4. When using the double box, pay attention to the left and right separation. :
5. This product is compatible with all brands of care solutions. :
6. Ophthalmologists recommend that the product be replaced once every 3 months. :
Избор на клиент