.

.

Станот Кабел,Рамна Лента Кабел 1.27 mm Виножито Боја на Рамна Лента Кабел,Проред Теренот Кабел 40P Рамен Лента Кабел Жица Ширина 5.08 cm (1m)

Станот Кабел,Рамна Лента Кабел 1.27 mm Виножито Боја на Рамна Лента Кабел,Проред Теренот Кабел 40P Рамен Лента

DEN 304.80

Пристапност
Во достапна форма

Генерално се користи во врска со внатрешните инсталации на електронски, електрични и опрема, инструменти, големи трансформатор и светилки, и моторни олово жици.Со киселина и алкално отпор, масло отпорност, отпорност на влага, mildew отпор, лесно да лупам и намалување.Изолација материјал : изолирани со топлина-отпорни ПВЦ, се безбедни за употреба.Согорување на тест : Тоа може да помине УЛ "ФОЛКСВАГЕН" -1 и АДС FT1, вертикална пламен тест.Диригент е конзервирани со 7*0.127 конзервирани бакар, која има добар ефект.Карактеристики : 1. Диригент е конзервирани со 7*0.127 конзервирани бакар, која има добар ефект. 2. Изолација материјал : изолирани со топлина-отпорни ПВЦ, се безбедни за употреба. 3. Со киселина и алкално отпор, масло отпорност, отпорност на влага, mildew отпор, лесно да лупам и намалување. 4. Согорување на тест : Тоа може да помине УЛ "ФОЛКСВАГЕН" -1 и АДС FT1, вертикална пламен тест. 5. Изолација : Изолација дебелина поголема од 0.41, плус или минус 0.1 надворешниот дијаметар грешка. 6. Боја на кабел со дијаметар е 7x0.127mm, 28 AWG, а теренот е 1.27 mm.Може да притиснете 2.54 мм ВО странска валута. (Забелешка : На кабел со дијаметар се однесува на обоени линија, надвор е пластика, и постојат 7 конзервирани бакарни жици со дијаметар од 0.127 мм.) 7. Генерално се користи во врска со внатрешните инсталации на електронски, електрични и опрема, инструменти, големи трансформатор и светилки, и моторни олово жици.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Лента Кабел Кабел должина : 1/2/3/4/5 метри (изборен) Кабел ширина : Прибл. 5.08 cm / 2in Проред : Прибл. 1.27 mm Номинална температура : 80°C Номинална напон : 300 V Пакет Листа : 1 * Лента Кабел Имајте на ум : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Главните карактеристики

Избор на клиент