.

.

Flexzion Храна Dehydrator Машина, Електрични Овошје Фен 5 Коцки Прилагодлива Контрола на Температурата со Тркалаат и Мрежа Послужавник, Dehydrators за Храна и Jerky Месо, Билки Зачи?

Flexzion Храна Dehydrator Машина, Електрични Овошје Фен 5 Коцки Прилагодлива Контрола на Температурата со Тркалаат

DEN 1198.80

Пристапност
Во достапна форма

Понатаму, отстранување на влага од храна драматично ја намалува тежината на храната.Греење елемент се загрева на храна, храна предизвикува влага ослободување.За леплива храна - се Наведнуваат на екранот за лесно отстранување.Разноврсна Dehydrator - Суши широк спектар на храна, како на пример, суви кајсии, овошни кожа, дехидрирани овошје парчиња, банана чипови, сушени јаболка, ананас, јагоди, праски, круши, сливи, бобинки, ореви, кељ чипови зеленчук, сладок компир стапови, сушени билки & зачини, сушено говедско месо jerky и други сува храна, суво овошје ужина.Оваа билка dehydrator е вграден вентилатор удари на топло, влага на воздухот од апаратот преку отворите за вентилација.Отстранување на влага од храна задржува разни бактерии од кои расте и нивно расипување на храната.

Главните карактеристики

Избор на клиент