.

.

Dura-Злато Премиум 5 Зелени Филм Пескарење Дискови - 120 Ронки (Кутија од 50) - Кука & Јамка Поддршка Sandpaper Дискови за ДА Сандерс, по Завршувањето Средно Крупни Намали Абраз

Dura-Злато Премиум 5 Зелени Филм Пескарење Дискови - 120 Ронки (Кутија од 50) - Кука & Јамка Поддршка Sandpaper

DEN 1963.20

Пристапност
Во достапна форма

Кутија од 50 Dura-Злато Премиум 5" 120 Ронки Зелена Филм Пескарење Дискови со Кука & Јамка Поддршка.Висока-перформанси медиум крупни-намалување на 5" по завршувањето пескарење дискови со кука & јамка поддршка им овозможува да бидат брзо и безбедно во прилог на сандерс кука & јамка поддршка плоча.Супериорен квалитет пескарење дискови направени со супер обложени алуминиум оксид корунд кој е поврзана со циркони алумина.Дискови имаат екстра-тешки полиестер филм поддршка.Таа обезбедува брз, исклучително долга-трајни остри намали со согласност нула шема.Тоа има максимален отпор затнување и утовар, зголемување на продуктивноста и намалување на материјална потрошувачка.Овие 120 ронки медиум крупни-намалување на sandpaper дискови се идеални за пескарење на сите видови на површини.Нив ги користат за полу-агресивен пескарење на автомобилски бои, primers, телото спојници, и putties пред сликарство или за отстранување на гребнатини на дрво и боја.Нашите sandpaper дискови се погодни за употреба во авто тело и боја продавници, машини за дрво, мебел одлуки, металугрија метал пескарење, изработката, апарати за домаќинство, base, индустриски, fiberglass, пластика, или било која друга површина која треба пескарење.Dura-Злато нуди комплетна огромното производ линија на професионални, квалитетни sandpaper видови кои обезбедуваат исклучителни перформанси, пескарење, така можете да добиете работа, брзо, заштеда на време и пари!.

Главните карактеристики

Избор на клиент