.

.

Lenovo ThinkPad P71 работна Станица Лаптоп - 10 Windows Pro - Intel Xeon E3-1535M, 64GB RAM меморија, 4TB SSD, 17.3 UHD 4K 3840x2160 Екранот, NVIDIA Quadro P4000 8GB графичкиот процесор, Боја Сензор, DVD±RW,

Lenovo ThinkPad P71 работна Станица Лаптоп - 10 Windows Pro - Intel Xeon E3-1535M, 64GB RAM меморија, 4TB SSD,

DEN 7678.80

Пристапност
Во достапна форма

2 a, 10/100/1000 Gigabit Ethernet (RJ-45), 2x (Две) USB Тип-C / Thunderbolt 3, Dock Конектор, 4-во-1 Читач на картички (SD/SDHC/SDXC), Dock Приклучок, приклучок за Слушалки/Микрофон Комбо.2 GHz) - 4 TB Цврста Состојба Диск (SSD) - 64 GB PC4-19200 DDR4 SDRAM, 2400 MHz SODIMM.Од 3 D рендерирање да enhanced мултитаскинг, на P71 ти дава сила што треба.4 б, мини Display Port 1.1; GREENGUARD; Ro HS-компатибилен.Моќен Процесор Enhanced процесори ја испорача перформанси да се зголеми продуктивноста за вашиот бизнис.3" UHD 4 K IPS (3840 x 2160) Анти-Отсјај, Не-Touch Дисплеј - 4 TB SSD - 64 GB DDR4 RAM меморија, 2400 MHz - NVIDIA Quadro P4000 Графика со 8 GB VRAM - Pantone X-Обред Боја Калибрација на Сензорот во Дланка Одмор - Intel Dual Band Безжична-AC (2x2) 8265, Bluetooth Верзија 4.Intel Xeon E3-1535 M v6 (8 M Кеш, до 4.1 - Отпечатоци Читателот.2 GHz) - Windows 10 Про 64-битна, Отпечатоци Читателот, DVD±RW Режач во Оптички Bay - 17.3" Мобилен работна Станица На Think Pad P71 е вашиот мобилен опција за вистина, работна станица-ниво на перформанси.Клучни Спецификации : - Intel Xeon E3-1535 M v6 Процесор (8 M Кеш, до 4.Pantone X-Обред Боја Калибрација на Сензорот во Дланка Одмор / DVD±RW Режач во Оптички Залив, Изградена во HD 720p Камера со Двојна бучава-поништување на Микрофони - Intel Dual Band Безжична-AC (2x2) 8265, Bluetooth Верзија 4.Можете да multitask брзо, се движи без напор помеѓу апликации, и да соработуваат безжично во еден висок квалитет videoconference — сите со практичноста на подолго траење на батеријата.Lenovo Think Pad P71 : Редефинирање на Моќ во 17.Плус, можете да го заштитат од кражба на идентитет и да се обезбеди безбеден пристап до вашата мрежа со вграден во безбедносните функции.Наградуваниот Тастатура Целосна големина и истури-отпорни, на Think Pad тастатура е познат по својот целосен спектар на звук, одлично се чувствувам, и Track Point посочувајќи уред.

Главните карактеристики

Избор на клиент