.

.

Органски Папаја Tidbits-Сушено Овошје Сертифицирани Органски 2 кг

Органски Папаја Tidbits-Сушено Овошје Сертифицирани Органски 2 кг

DEN 784.80

Пристапност
Во достапна форма

ЗДРАВА УЖИНКА-Нашите органски суво овошје е направен од најдобрите одбрани тропски свежо овошје и кои се слатки и вкусни со вкус секогаш ќе се сеќавам.ЗАЈАКОТ ХРАНА-Здрава пет закуска со низок шеќер и помалку калории што значи дека можете да ги споделите вашите папаја исечоци со вашите миленици, бидејќи тие се многу добри како зајак храна, папагалот храна или хрчак третира.СУВО ОВОШЈЕ БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР-Јадете како органски сушени ужинка на нивните сопствени, или исто така можете да се меша со вашиот омилен десерт и храна за да додадете некои вкусен mouthwatering вкус ќе уживате.ОРГАНСКО ОВОШЈЕ - Одличен извор на антиоксиданси и двете растворливи и нерастворливи диетални влакна со витамин Ц, калциум и железо.Сушени diced папаја е добар избор за дијабетичари лица.ПОТЕКЛО-Нашите папаја tidbits доаѓа директно од Шри Ланка.Со супериорен квалитет и сертифицирани органски.Има нешто што е органски и има добриот вкус во исто време.Нашите органски папаја исечоци се дефинитивно нешто што треба да се обидете.Богат со многу витамини и хранливи материи кои го прават ова органско овошје закуски да биде многу здрави за вас.Одличен извор на антиоксиданси и двете растворливи и нерастворливи диетални влакна со витамин Ц, калциум и железо.Сушена папаја парчиња направи здрав оброк на нивните сопствени, или можете да ги додадете во некои од вашите омилени јадења и десерти.Одлична храна за вашиот Папагали, Cockatoos, Macaws, Гвинеја Свињите, Зајаците, Хрчаци, Gerbils, Chinchillas или Prairie Кучиња.Нашите третира и се пакуваат во USDA одобрени пакување на храна торба, и се сертифицирани органски Ние само ви ги понудиме најдобрите од најдобрите, така не двоумете се да НАРАЧАТЕ СЕГА!Ние гарантираме дека нема да се жалам!.

Главните карактеристики

Избор на клиент