.

.

KXK Динамика R. I. D. STIX Пакет - 4 Пакет

KXK Динамика R. I. D. STIX Пакет - 4 Пакет

DEN 551.76

Пристапност
Во достапна форма

Напредни пескарење блокови се дизајнирани за да помогнат во отстранување на случаен изолирани подлабоко гребнатини дека не може да се постигне од страна на зголемувајќи ги и полирање сам.Ергономски, патент-очекување дизајн, максимизира контакт помеѓу пескарење блок и возило панел за да се добие повеќе конзистентен, дури и пескарење марка.СВЕТОТ Е НАЈМАЛИОТ ПРОИЗВОДСТВО ПЕСКАРЕЊЕ БЛОКОВИ : Може да се полира излезе брзо и лесно!.НАПРАВЕНИ ВО САД : Контурите На Површината, Beveled Врвот, Нема Bevel На Дното.Вклучува : 2 Мека Пена Блокови & 2 Хард Бела Пена Блокови (песок хартија не се вклучени).На KXK Динамика R. I. D. STIX напредни пескарење блокови се дизајнирани за да помогнат во отстранување на случаен изолирани подлабоко гребнатини дека не може да се постигне од страна на зголемувајќи ги и полирање сам.Кога се користи во комбинација со песок хартија, R. I. D. STIX ергономски, патент-очекување дизајн, максимизира контакт помеѓу пескарење блок и возило панел за да се добие повеќе конзистентен, дури и пескарење марка што може да се полира излезе брзо и лесно!Години на истражување и развој од страна на Џејсон Kilmer, Eron Нокс на Црвено е Детално Co., и Енди Одделение на Умешен X резултати во ДВЕ единствени пескарење блок стилови и дизајнирана за да обезбеди единствен, тактилни, чувствителни и повратни информации да техничар!Должина : 2" Ширина : 1/2" Height : 3/4".

Главните карактеристики

Избор на клиент