.

.

Тајландски целата сушени чиле - 3.5 оз

Тајландски целата сушени чиле - 3.5 оз

DEN 167.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакетот содржи 3.5-унци на Тајландски целата сушени чиле.Се составен дел на Тајландски готвење.Фунтата во малтер и pestle да се направи домашна кари паста или сува печено целина за гарнитури.Додадете автентични, топла зачинета вкус за сите видови на промешајте фрај и пржени ориз, јадења.Овие се најдобрите квалитетот сме го виделе на располагање, и 3.5 оз пак е убаво голема големина, која ќе трае.Направени на највисок квалитет и спецификации од Nguan НаскороТајланд е меѓу најдобрите производители на суви зачини.Производ на Тајланд.

Главните карактеристики

Избор на клиент