.

.

Delihom Сол и црн Пипер Мелница Поставите Дрво, Бибер Мелница, Сол Мелница Acacia Дрво со Прилагодливи Керамички Роторот, Бибер Брусилки Refillable со Лажица Совршен Подарок

Delihom Сол и црн Пипер Мелница Поставите Дрво, Бибер Мелница, Сол Мелница Acacia Дрво со Прилагодливи Керамички

DEN 623.76

Пристапност
Во достапна форма

【Вреднува Сол & Пипер Мелница Поставите】На Delihom премиум сол и црн пипер мелница собата е направен од acacia дрво, природно создавање дека саканата жито заврши.Acacia дрво е идеален материјал, бидејќи тоа е неверојатно издржливи и природно вода-отпорни, што значи тоа заштитни мерки вашиот сол и бибер од собирање на влага.Елегантна и фенси сол и црн пипер брусилки се мора да било кујна. 【Голем Капацитет и Лесен за Користење】Оваа сол и црн пипер брусилки refillable еден големина на H8.5 x Кол.2 и во пакување од 2, па може да чувате два различни абразивни материјали одделно.Голем 3oz капацитет на надградба може да прими повеќе црн пипер и сол, вие не треба да се рефил зачин во секое време да го користите.Пренослив и практичен за кујна и скара, кампување. 【Прилагодливи Coarseness】Индустриска сол и црн пипер shakers со прилагодливи керамички мелење јадро, можете лесно може да се прилагоди на мелење одделение во нив од казна за да се разбира со извртување на врвот орев.Тоа е лесно да се рефил & чисти. 【Функционален Дизајн и Свежина Чувар】Нашиот црн пипер мелница дојде со врежани 'S' и 'П' на врвот на knob да се направи полесно за вас да ги распознаваат.Завртка дрвени врвот на сол мелница капа за да ги задржи подалеку од влага, заштита на вашата зачин во мелница свежи за долго време. 【Совршен Подарок Сет】Оваа пипер мелница мелница доаѓа со дрвена лажица кој е специјално дизајниран за да се направи refilling вашиот сол shaker и црн пипер мелница поставите полесно.Спакувани во домот подарок кутија, со што сол и црн пипер точење голема претстави опција за посебен случај или за тоа посебно некој, совршен за свадба, годишнина, роденден, housewarming, или празник како Денот на Вљубените или на Денот на Мајката.

Главните карактеристики

Избор на клиент