.

.

Alessi Pulcina Шпоретот врвот кафематот, 6 чаши, Црна

Alessi Pulcina Шпоретот врвот кафематот, 6 чаши, Црна

DEN 2387.28

Пристапност
Во достапна форма

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Дизајнер : Мишел Де Lucchi.Во АП, алуминиум кастинг.Рака мие предложи.Не работи на индукција шпоретот блузи.Димензии : 101/4" x 43/4".Шпорет врвот еспресо кафе создателот "Pulcina", дизајниран од страна на Мишел де Lucchi е производ на интензивни истражувања во оптимизација на обликот на кафе тенџере со цел да се подобри и подобрување на органолептичките својства на кафе.Благодарение на внатрешната форма на нејзините посебни грејач, "Pulcina" автоматски запира за филтрирање на кафе во вистински момент.Овој прекин помага да се елиминира ерупција фаза, конечната филтрирање фаза која генерира изгорена и горчлив вкус, осигурувајќи дека само најдобрите квалитети на кафето се конзервирани и подобрување на неговата полно работно тело и заоблени арома.На spout е доста нагласена.Неговите типични 'V' облик потсетува на бебе девојка е клун, е специјално дизајниран за совршено да се намали капки кога фрлаат.Практичен и функционален, правење кафе со "Pulcina" е само како се прави тоа со традиционалното кафе тенџере.

Главните карактеристики

Избор на клиент