.

.

Creality Ender 3 Max Целосна Собрани Екструдер за Полнење, Hotend Собранието за Ender 3 Max 3D Печатач, Топла Крајот Комплет со 4pcs 0.4 mm Млазницата

Creality Ender 3 Max Целосна Собрани Екструдер за Полнење, Hotend Собранието за Ender 3 Max 3D Печатач, Топла

DEN 1103.76

Пристапност
Во достапна форма

Сите-метал и интегрирани структура : Топлина блок, топлина мијалник, млазницата(D6=0.4 mm), PTFE цевка, 5 менгеме, qucik-ослободување од ноктот, sillca гел на греење блок, thermistor, компресор фан, axial вентилатор, вентилатор, маска, истиснување silder, лист метален капак.Сите метален лим школка : важни делови со елоксирани површински третман процес е здрав и издржлив, лесен за демонтажа и одржување.Одлична топлинска блок и топлина мијалник + dual фанови : опремена со греење блок и топлина мијалник, има добри топлина дисипација, без приклучување, помалку грижи за печатење неуспех, двојно фан дизајн со униформа топлина дисипација забрзува модел лекување.лесна делница нема истекување и приклучок : новиот брзо ослободување од ноктот и 5 менгеме се користи за да спречите олабавување на PTFE цевка, се реализира непречено feed-in и да се намали печатење стапка на неуспех.Оптимизиран дизајн на heatbreak : оптимизиран дизајн на heatbreak намалува загубата на грејач блок температура, со намалување на топлина спроводливост, и во исто време, ја пренесува неговата температура до радијатор, кој гарантира производство стабилност.Име на производ : Ender 3 Max целосна млазницата комплет.Материјал технологија : обработка делови и лим делови.Максимална млазницата температура : 260℃.Печатач со вжарено : PLA/ABS/PETG/TPU.Филамент дијаметар : 1.75 mm.Млазницата дијаметар : 0.4 mm.Греење цевка параметар : 24 V 40 W.Применлив модел : Ender-3 Max.Производ тежина : 230g.Пакет големина : 160*160*90mm.

Главните карактеристики

Избор на клиент